pralnia lublin
Moda Technologia

Pranie wodne – co to takiego?

W dzisiejszych czasach, coraz popularniejsze i bardzo chętnie wybierane przez Polaków, są wysokiej klasy pralnie, które oferują szereg usług, począwszy od prania wodnego, poprzez maglowanie i pranie w systemie Softwash, a kończąc na czyszczeniu chemicznym.

Oszczędność czasu i pieniędzy, to jedne z korzyści, które niesie za sobą pralnia. Lublin okrzyknięty trafnie stolicą wschodu Polski, to niezwykle prężnie rozwijające się miasto, w którym można znaleźć sieć profesjonalnych obiektów działających w branży pralniczej, które dzięki nowoczesnej technologii i wykorzystywanym preparatom piorącym, usuwają zabrudzenia nie tylko z ubrań, lecz również z dywanów lub firan.

Na czym polega pranie wodne?

Pranie wodne to nic innego, jak doskonale wszystkim znana metoda prania „na mokro”, z tym, że przy zastosowaniu specjalnych środków piorących wysokiej jakości, które błyskawicznie i skutecznie przenikają w głąb tkaniny, usuwając ślady wszelakiego zabrudzenia powstałego na skutek użytkowania danej rzeczy. Choć sposób ten wykorzystywany w codziennym życiu, przez pralnie został znacznie rozbudowany i zmodernizowany, by z powodzeniem pozbyć się każdej plamy, nawet tej najbardziej kłopotliwej. Maszyny najnowszej generacji powiększone są o ogromną ilość rozwiązań technologicznych dotyczących chociażby skomputeryzowanego monitorowania temperatury.

Kto może korzystać z usług pralni?

Profesjonalne pralnie ukierunkowane są na każdego klienta, nie tylko na indywidualne jednostki, lecz również na firmy, takie jak: szkoły, hotele bądź restauracje. Procesy, którym poddawane są rzeczy, nie powodują uszkodzeń, zatem są całkowicie bezpieczne. Nie zniszczą tkanin bardzo delikatnych i naturalnych (z włókien bawełny, lnu, wełny czy jedwabiu), które mogłyby zostać zniszczone w warunkach domowych. Nie oznacza to jednak, że tylko elementy garderoby wykonane z takiego rodzaju materiałów, można oddawać do pralni. Pranie wodne sprawdzi się także w przypadku ubrań uszytych z włókien sztucznych (modal, wiskoza, acetat) i syntetycznych (poliester, akryl, poliamid).