podróże
Podróże

Piękno na wyciągnięcie ręki – czyli bliskie podróże z fantastycznymi miejscami

Powszechne powiedzenie, że podróże kształcą ma w sobie sporo prawdy. Nie ważne jaki kraj odwiedzimy i ile czasu w nim spędzimy – zawsze otrzymamy jakieś rady lub poznamy inne spojrzenia na świat, które w późniejszym okresie będą kształtowały nasz własny charakter. Dobrym pomysłem jest odkrycie jakiegoś kraju „od kuchni”, czyli spędzenie kilku chwil na rozmowie z mieszkańcami bądź odwiedzenie tych miejsc, które nie są uznawane za turystyczne. Kierunek podróży powinien być uzależniony od kilku czynników, między innymi od tego, jak lubimy spędzać czas. Jeśli nastawiamy się na luksusowe wakacje, powinniśmy wybrać raczej bogate kraje. Jeżeli natomiast naszym celem jest po prostu przeżycie przygody, możemy zdecydować się na coś tańszego ale również pięknego.

Piękno i wyjątkowość na wyciągnięcie ręki

Pamiętajmy, że nie musimy przemierzać wielu tysięcy kilometrów, aby poznać inną kulturę i odkryć piękne zakątki świata. W pobliżu mamy wiele krajów, które mogą zachwycić nas czymś wyjątkowym. Słowacja posiada wiele pasm górskich, które cechują się dzikością i odludnymi miejscami – przykładem może być Mała Fatra, która słynie z dużego prawdopodobieństwa spotkania niedźwiedzia, a także z małej liczby turystów. Czechy to przede wszystkim zachwycające skalne miasta, Niemcy to duża ilość zabytków, a Litwa pochwalić się może takimi miastami jak Kowno czy Wilno, które przyciągają do siebie wielu ludzi. Fascynującym krajem jest także Ukraina – tam urzekają przede wszystkim niskie ceny, góry oraz możliwość poznania miejsc związanych z Polską, takich jak na przykład Lwów.

Ukraina – jaki rodzaj podróży wybrać?

Aby odwiedzić naszych wschodnich sąsiadów, możemy zdecydować się na przelot samolotem, przejazd pociągiem bądź autobusem a także na drogę własnym samochodem. Możliwości jest więc wiele. Dobrym pomysłem są zorganizowane wycieczki z Przemyśla do Lwowa, dzięki którym będziemy mogli zobaczyć te miejsca, które cieszą się dużym uznaniem i wysłuchać historii naszego przewodnika. Takie wycieczki to dobry pomysł przede wszystkim ze względu na ilość wiedzy, z którą wracamy. Decydując się na samodzielną podróż, nie zawsze będziemy w stanie dojść do wszystkich ciekawych miejsc, a tym bardziej nie będziemy w stanie dowiedzieć się o nich wszystkiego. Wycieczka, oprócz tych możliwości, daje nam także łatwość w transporcie. Komfortowy autobus zawiezie nas wszędzie, gdzie będziemy chcieli się dostać – nie będziemy musieli martwić się długim czekaniem na kolejny transport i długimi godzinami spędzonymi na dworcach.