Biznes

Jednoosobowa działalność gospodarcza a biuro rachunkowe

Własna działalność gospodarcza nader często przekłada się na wyższe zarobki i zasiłki, a także pozwala ubiegać się o różnego rodzaju dofinansowania (nie tylko przeznaczone na założenie własnej firmy). To choćby z tych powodów (na co wskazują statystyki), Polacy chętnie decydują się na otwarcie własnego, jednoosobowego przedsiębiorstwa. Jakie jeszcze inne korzyści ma rozkręcenie tego typu działalności?

Korzyści założenia własnej działalności gospodarczej

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej ma niewątpliwie wiele zalet. Skupmy się na kilku z nich.

  1. Założenie działalności gospodarczej nie równa się żadnym opłatom. Możemy założyć własną firmę: telefonicznie (to konsultant uzupełnia formularz), poprzez rejestrację online, osobiście (wystarczy dostarczyć do urzędu miasta bądź gminy wniosek) lub rejestrując się online a następnie w ciągu tygodnia wybierając się do urzędu miasta lub gminy by złożyć podpis.
  2. Posiadanie własnej działalności przekłada się na większą swobodę i niezależność.
  3. We własnej firmie można się realizować w dziedzinie, którą się lubi, co przekłada się na motywację, efektywność i końcową satysfakcję i dumę.
  4. Jednoosobowa działalność pozwala wybrać najbardziej sprzyjający sposób opodatkowania, a także dopuszcza odpisanie od podatku kosztów.
  5. Takie przedsiębiorstwo nie wymaga dysponowania ustalonym zasobem finansowym.

Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Właściciele małych przedsiębiorstw bardzo często decydują się na powierzenie swojej księgowości biurom rachunkowym. Jakie są tego główne korzyści?

  1. Każdy przedsiębiorca jest zobligowany do zapłaty podatku oraz rozliczania działalności gospodarczej. Przy wyborze odpowiednich (wspomnianych powyżej) form zapłaty i rozliczeń, porad udzieli właśnie biuro rachunkowe Lublin.
  2. Biuro rachunkowe zapewnia profesjonalną pomoc księgową oraz całkowite i fachowe wsparcia, a ponadto gwarantuje dokładną obsługę.
  3. Bardzo często biura rachunkowe otwierają się na niesztampowy kontakt ze swoimi klientami, oferując (poza standardową obsługą) także obsługę internetową czy listowną, co wiąże się z nieopisanym ułatwieniem, komfortem usługodawców, dostępnością i szybkością kontaktu, oraz z zaoszczędzeniem czasu.
  4. Biuro rachunkowe bierze na siebie obowiązek kierowania zbiorem dokumentów przedsiębiorstwa.
  5. Biuro rachunkowe jest przedstawicielem klientów w urzędach i instytucjach.