hokery industrialne
Wnętrza

Jak opanować minimalistyczny wystrój wnętrz?

Trzy rzeczy, o których należy pamiętać: powściągliwość, czystość i prostota.
Minimalizm to coś więcej niż posiadanie mniejszej ilości rzeczy.
To oddanie upraszczaniu życia. Jej sednem jest odrzucenie szybkiego konsumpcjonizmu i marnotrawstwa, które rozciąga się od garderoby po dom.

To także coś więcej niż tylko trend . Prosty styl życia istnieje od stuleci i pozostanie tutaj, więc jeśli skłaniasz się ku minimalistycznej estetyce lub po prostu chcesz uporządkować swoje życie, rozważ użycie tych 5 kroków, aby zmienić swój dom w spokojne, minimalistyczne arcydzieło.

1. UPROŚĆ
Wyrzuć to. Jeśli nie napełnia twojego serca zachwytem lub nie nosi ze sobą szczególnego wspomnienia, czas wyeliminować bałagan ze swojego życia. Życie jest zbyt krótkie, by otaczać je niepotrzebnymi poduszkami, których nawet nie lubisz.

2. MINIMALNA PALETA
Uproszczenie przestrzeni obejmuje przywrócenie palety kolorów. Minimalistyczna estetyka jest często równoznaczna utrzymaniem domu i wnętrz w tonacji czerni i bieli w monochromatycznej palecie , ale nie jest to koniecznością. Wystarczy wybrać określoną liczbę odcieni do zabawy i najlepiej naturalnych tonów . Niedawno we wnętrzach nastąpiła zmiana w kierunku cieplejszych odcieni beżu i cielistości, więc rozważ szlifowanie odcieni piasku, które tworzą iluzję wiecznych, kojących promieni słonecznych.

3. SUBTELNA KONSYSTENCJA
Minimalizm ma głębokie uznanie dla materiałów jednocześnie naturalnych, jak i cechujących się wysoką jakością, więc jeśli chcesz uzupełnić minimalistyczny wygląd swojego domu, unikaj przepychu, blasku i wyszukanych wzorów. Sposobem na upiększenie minimalnej przestrzeni jest podkreślenie subtelnych, ale wyjątkowych cech.

4. SUROWCE
Ze względu na oszczędny charakter minimalizmu, akcenty surowego drewna i kamienia doskonale pasują do jego prostej estetyki. W przeciwieństwie do nadmiernie dekorowanych mebli, materiały prosto z natury odzwierciedlają dążenie minimalizmu do antykonsumpcjonizmu. Chodzi o wykorzystanie tego, co jest dostępne w naturze; pomyśl o kamieniu w łazience, cemencie na podłogach oraz rustykalnych belkach i deskach podłogowych. Bardzo dobrze sprawdzają się także hokery industrialne. Doskonały klimat wprowadzą także regały industrialne.

5. OSTROŻNE AKCENTY
Istnieje ogólne błędne przekonanie, że minimalizm jest mdły. Aby tego uniknąć, wybierz kilka doskonałych akcentów, które będą się wyróżniać. Może to być pięknie wykonane krzesło, efektowna lampa wisząca w kuchni , akcenty marmuru w nieoczekiwanych miejscach lub kilka kwitnących roślin domowych . Tylko nie zapominaj: mniej znaczy więcej.