Motoryzacja

Jak dbać o pielęgnację auta

Prawidłowe mycie samochodu jest niezmiernie ważne i coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie z tego sprawę. Powłoka lakiernicza na samochodzie jest wbrew pozorom stosunkowo delikatna, dlatego trzeba ją odpowiednio traktować. Poza tym, chyba każdy z nas lubi jeździć czystym samochodem. Obecnie mamy do wyboru, co najmniej kilka sposobów na to, żeby dobrze umyć swój samochód.

Myjnie ręczne
Na naszym rynku znajdziemy całkiem sporo myjni ręcznych, gdzie myciem samochodu zajmuje się doświadczony pracownik. Takie mycie jest dość czasochłonne, ale za to dokładne. W czasie mycia kierowca może się oddalić i załatwić inne swoje sprawy. W takiej myjni zależnie od złożonego zamówienia możemy liczyć na to, że pracownik wykona dokładne czyszczenie karoserii, umyje szyby, lusterka, odkurzy wnętrze a nawet wykona pranie tapicerki.

Myjnie bezdotykowe
Myjnie bezdotykowe są obecnie najbardziej popularne i jest ich bardzo dużo na rynku. Znajdziemy je przy supermarketach oraz na stacjach benzynowych nie tylko w mieście, ale także na trasie, w mniejszych wioskach. Na tego typu myjniach obowiązuje samoobsługa i nie jest to trudne zadanie. Główne zalety takich myjni to fakt, że w bardzo krótkim czasie umyjemy samochód za około 10 zł. Cechą charakterystyczną takiego mycia jest brak bezpośredniego kontaktu z lakierem samochodowym. Tu wszystko odbywa się z pomocą urządzeń wysokociśnieniowych, które mają w sobie odpowiedni detergent. Wybrać można jeden z kilku programów do mycia, albo wszystkie po kolei. Wśród programów znajdziemy takie jak: mycie pianą, płukanie, woskowanie, nabłyszczanie. Na myjni bezdotykowej umyjemy, więc auto szybko, wygodnie i z dobrym efektem.

Myjnie automatyczne
Na rynku coraz częściej zaczynają pojawiać się także myjnie automatyczne. Tutaj mamy największą wygodę i jest to dobra opcja dla osób, które nie lubią pracy fizycznej. Bez konieczności opuszczania auta może przejechać przez specjalny tunel. W myjni automatycznej również jest duża liczba programów myjących do wyboru. Mycie odbywa się w tym przypadku z użyciem specjalnych szczotek, wiele osób obawia się, że mogą one powodować niewielkie zarysowania na lakierze. Tymczasem w ostatnich latach myjnie te przeszły duże przeobrażenia i szczotki z plastikowym włosiem zastępowane są gąbkowymi, dużo bezpieczniejszymi. Myjnie automatyczne nie są jednak tak dokładne jak pracownik, który osobiście wykona mycie, bo szczotki nie są w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków. W myjniach automatycznych można przykładowo korzystać z programów do woskowania, jednak efekt tego zabiegu utrzymuje się jedynie do 2 tygodni.

Konserwacja podwozia
Warto zadbać również o podwozie naszego auta. Nie tylko zewnętrzne elementy karoserii narażone są na korozję. To właśnie podwozie narażone jest na kontakt z drobinkami piachu, żwirem, solą drogową czy chemią znajdującą się na drodze. Dlatego warto sprawdzić oferty firm takich jak konserwacja podwozia Wrocław. Dzięki profesjonalnej usłudze ochrony podwozia możemy spać spokojnie że nasze podwozie po zimie będzie w nienagannym stanie.