Zdrowie

Endermologia LPG – co to jest?

Endermologia LPG to masaż mechaniczny, wykonywany specjalnie przystosowaną do tego głowicą, który opiera się na podciśnieniu, oddziałującym na tkankę tłuszczową oraz łączną. Zabieg ten przyspiesza metabolizm oraz ujędrnia skórę, dzięki wytworzeniu włókien kolagenowych.

Zabieg Endermologii LPG – na czym polega?

Pojedynczy zabieg trwa około czterdziestu minut, a sugerowana seria to od pięciu do piętnastu masaży, dwa – trzy razy w tygodniu, z dwudziestoczterogodzinną przerwą. Zaleca się powtarzanie zabiegów dwa razy do roku. Zabiegi nie są bolesne.

Na czym jednak polega sam masaż?

Najpierw pacjent musi założyć specjalny strój zabiegowy, dzięki któremu masaż w należyty sposób oddziałuje na skórę, a dodatkowo jest barierą ochronną. Następnie, wykorzystując charakterystyczną głowicę ze sterowalnym podciśnieniem, masuje się ciało. Dociskanie skóry w różne strony, przyspiesza metabolizm, regeneruje, pobudza krążenie krwi, a także usuwa tłuszcz i zbędne toksyny, co pozwala organizmowi wyprodukować kolagen. Ponadto, masaż wpływa zbawiennie na mięśnie, rozluźniając je, modeluje ciało, jak również poprawia ukrwienie.

Radzi się, by po masażu: wypijać dwa – trzy litry wody dziennie, co pomoże dodatkowo pozbyć się toksyn, wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, co pomoże utrzymać dłużej efekty zabiegu oraz odżywiać się zdrowo, minimalizując spożycie soli.

Endermologia LPG – dla kogo?

Zabieg taki jak endermologia Katowice zalecany jest osobom, które borykają się z cellulitem, osobom chcącym się pozbyć tkanki tłuszczowej z partii ciała, z których za pomocą ćwiczeń nie można tego dokonać, osobom mającym rozstępy oraz blizny, luźną skórę, osobom cierpiącym na sztywność mięśni, zapalenia ścięgien oraz których skóra zaczęła się już starzeć.

Przeciwwskazania dla zabiegu endermologii LPG

Oczywiście, jak przy każdym zabiegu, istnieją również konkretne przeciwwskazania.

Endermologia LPG – najważniejsze przeciwwskazania:

  1. Żylaki, zapalenie żył oraz naczyniaki. 2. Pieprzyki, kolczyki w miejscu zabiegowym. 3. Przyjmowanie leków na krzepliwość krwi. 4. Ciąża i laktacja. 5. Choroby nowotworowe. 6. Przepuklina. 7. Ostre stany zapalne.