Zdrowie

Czy kroplówka uzupełnia niedobór witamin?

W środowisku, w którym przychodzi nam żyć, coraz częściej sięgamy po witaminy bądź suplementy diety, które mają w sposób skuteczny poprawić naszą ogólną kondycję zdrowotną. Nader często, nie jesteśmy jednak w stanie dostrzec żadnych znaczących rezultatów i poprawy stanu zdrowia, mimo przyjmowania niezbędnych substancji przez dłuższy okres czasu. Dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego borykamy się z niedoborem witamin?

Funkcjonujemy w świecie, który zmusza nas do szybkiego życia, w którym niemalże każdego dnia poddawani jesteśmy stresowym sytuacjom, z którymi tylko nieliczni potrafią sobie radzić bez uszczerbku na zdrowiu. Tempo, w jakim działamy i pracujemy oraz intensywność planu poszczególnych dni, wpływają znacznie na utratę energii, wyczerpanie, a także sprawiają, że zbyt często nie zwracamy uwagi na prowadzoną przez nas dietę. Jedzenie, które spożywamy, ma zbyt niską wartość odżywczą, pozbawione jest niezbędnych dla organizmu składników mineralnych, za to przez wzgląd na sam system współczesnej uprawy i produkcji konkretnych produktów, bogate jest w szkodliwe substancje chemiczne. Niedomiar witamin jest również objawem natężonego wysiłku fizycznego i nie tyczy się to jedynie zawodowych sportowców. Po intensywnych ćwiczeniach ruchowych należy się zregenerować, by odzyskać utracone zapasy energetyczne.

Co należy zrobić?

Warto po konsultacji ze specjalistą, zdecydować się na terapię dożylną, ponieważ wlew witaminowy jest w stanie najszybciej, a przy tym wciąż bezpiecznie, poprawić stan naszego zdrowia. Zabieg ten nie wpływa negatywnie na żadne narządy, musi być jednak dostosowany do pojedynczych jednostek.

Część z nas zadaje sobie pytanie: Dlaczego nie poprawia się wyraźnie stan mojego zdrowia, mimo przyjmowania suplementów? Odpowiedzią jest efektywność przyjmowania witamin doustnie a skorzystanie z kroplówki. Tak naprawdę, tylko kroplówka Gdańsk jest w stanie dostarczyć organizmowi niezbędnych substancji, dzięki bezpośredniemu ich wchłonięciu w pożądanych i potrzebnych ilościach, minimalizując przy tym zapotrzebowanie na produkty doustne.